شیهان رضا آذوغ

نام استاد:شیهان محمدرضا آذوغ
سبک:کیوکوشین
دان:6
تاریخ تولد:1332
محل تولد:قم

 شیهان محمدرضا آذوغ رئیس و بنیانگذار کیوکوشین کاراته تزوکا در ایران
مردی که سابقه 27 سال حضور مستمر در کیوکوشین کاراته ایران را با خود یدک می کشد؛ مربی و داور درجه یک کیوکوشین با مدرک فدراسیون کاراته نیز می باشد. شیهان محمدرضا آذوغ در سال 1981 یعنی 25 سال پیش بنیانگذار کیوکوشین کاراته در نیروی دریایی ارتش لقب گرفت تا 3 سال بعد فعالیتهایش را با راه اندازی کیوکوشین در کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران پیگیری نماید. شیهان آذوغ در همان حوالی یعنی سالهای 1987 و 1989 قهرمان مسابقه های کاراته آزاد نیروهای مسلح ایران شد تا نشان دهد راهی را که با دشواری آغاز کرده بود، درست رفته است.
این مربی برجسته کاراته در سال 90 برای سومین بار حضور در فینال مسابقه نیروهای مسلح را تجربه کرد با این تفاوت که این مرتبه هنرش را در کاتا به نمایش گذاشت.
شیهان آذوغ که می دانست بهره گیری از دانش اساتید برجسته دنیا چه ثمره ای خواهد داشت در سال 93 شاگرد کلاس داوری بین المللی کیوکوشین کاراته شیهان پیتر چانگ شد تا از این آزمون هم سربلند بیرون بیاید. جالب اینکه در همان سال سوسای اویاما افسانه ای با هزینه سازمان جهانی کیوکوشین او را به ژاپن دعوت کرد تا در جریان فینال مسابقه های قهرمانی ژاپن حرکات نمایشی اکشن خود را به روی صحنه بیاورد.
بعد نوبت به استاژ کانچو ماتسویی و شیهان رویاما رسید که طی سالهای 96 و 97 برگزار شد و آذوغ این فرصت طلایی را از دست نداد.
کسب مدال طلای اولین دوره مسابقه های حرکات اکشن، بین تمام سبک های رزمی ایران دیگر برگ زرینی بود که به صندوقچه افتخارات این مرد سرشناس کیوکوشین کاراته اضافه شد.
شیهان آذوغ پس از درخشش در این پیکارها که در سال 99 به انجام رسید، راهی ژاپن شد تا در مسابقه های پیشکسوتان کیوکوشین کاراته در سال 2001 شرکت کند. آذوغ در سال 2003 حضور در مسابقه های جهانی سبک را با مسوولیت سرمربیگری تیم ملی ایران تجربه کرد و تا همان سال حضور در کمپ میتسومینه ژاپن و کلاس داوری و آزمون دان 5 برایش خوش یمن باشد.
 
شیهان آذوغ از زاویه ای دیگر
مرد پرتلاش کیوکوشین کاراته جدا از فعالیتهایش در کیوکوشین، عضو هیئت رئیسه این سبک، شورای فنی کیوکوشین کاراته، مسول آموزش دفاع شخصی سبک و آموزش رزمی به پلیس ویژه ایران هم بوده است.
جالب اینکه شیهان آذوغ از 15 سال پیش به عنوان روزنامه نگار و مدرس در عرصه مطبوعات تلاشهای وافری را به خرج داده است. و جالب تر اینکه وی علاوه بر مسوولیت کنترل 20 باشگاه کیوکوشین در شهرهای مختلف ایران، چند جلد کتاب تخصصی کیوکوشین را ترجمه و تالیف کرده است.
این مرد پرتلاش که امروز 53 سال دارد، 7 سال بود که دان 5 داشته است و مدتی کشتن کج، کان ذن، کونگ فو، تکواندو و آی کی دو را نیز تجربه کرد تا از همه نظر یک کارشناس خبره و صاحب نظر باشد.
 
آدرس باشگاه مرکزی : خیابان تهران نو خیابان شهید رجبی
 باشگاه ورزشی شجاعت و باشگاه ورزشی شاهین
 
تلفن :  77262504- 77568480 - 09123609909